VSR Kenttäratsastuskilpailut 08/05/2012

- Pvm 08/05/2012 - Vip 04/05/2012
- Järjestäjä Jonna K. (VRL-00327) / Kilva JK
- Avoinna vain suomen(pien)hevosratsukoille
- Kilpailut ovat VSR:n alaiset

Säännöt / osallistuminen

- Yhdeltä omistajalta max. 5 hevosta / luokka.
- Yksi omistaja voi osallistua vaikka kaikkiin luokkiin.
- Yksi hevonen voi osallistua max. yhteen (1) luokkaan.
- Yhteen luokkaan max. 50 osallistujaa.
- Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
Ilmoittautumiset
- osoitteeseen laatutyyppi@takaisku.net otsikolla VSR-KE 002 (tai VSR-KE 001-003)
- muodossa Luokka (rv) Ratsastaja (SEURA) - Hevosen nimi<br>
vSR-KE 001, vSR-KE 002, vSR-KE 003

Luokat

1. Harrasteluokka (Helppo C, re 80cm, me 70cm) 10/50 Tulokset
2. Tutustumisluokka (Helppo C, re 90cm, me 90cm) 12/50 Tulokset
3. Helppo luokka (Helppo B, re 100cm, me 95cm) 15/50 Tulokset
4. CCI/CIC1 (Helppo A, re 110cm, me 100cm) 12/50 Tulokset

Osallistujat / Tulokset

1. Harrasteluokka
1. Pierre (StemRa) - Välkkeen Pirra
2. alhippa (VIRKE) - Riiviöiden Moonika
3. Pierre (StemRa) - Harmin Humi-Tutti
4. alhippa (VIRKE) - Kärmeniemen Tomas
5. Pierre (StemRa) - Turjakkeen Tarantella
6. Milja (KR) - Rautalilja
7. alhippa (VIRKE) - Tuuliviiri BRE
8. alhippa (VIRKE) - Lakean Simson
9. alhippa (VIRKE) - Fiktion Onni
10. Pierre (StemRa) - Hallaniityn Ekaykä
2. Tutustumisluokka
1. alhippa (VIRKE) - Aavan Nadja
2. alhippa (VIRKE) - Harharetken Risti-Jätkä
3. Pierre (StemRa) - SH Murtima
4. Pierre (StemRa) - Pikku Myy
5. alhippa (VIRKE) - Milkan Kanervo
6. Norpatar (HCT) - Rikottu Ässä
7. Pierre (StemRa) - SH Vekselin Pedro
8. alhippa (VIRKE) - Rajahovin Mokoma
9. Pierre (StemRa) - Retku HUI
10. Pierre (StemRa) - SH Ilon-Tähti
11. Norpatar (HCT) - Vihi Tuisku
12. alhippa (VIRKE) - Jäpän Venla
3. Helppo luokka
1. alhippa (VIRKE) - Heljän Saturniina
2. alhippa (VIRKE) - Melko Harmaja
3. alhippa (VIRKE) - Koivukujan Aarre
4. Pierre (StemRa) - Fokker
5. Pierre (StemRa) - Riiviöiden Auroora
6. Norpatar (HCT) - Kiivas Rikollinen
7. Sorja (VIRKE) - Viehättävän Pilotti
8. Pierre (StemRa) - Lakean Jatiriti
9. Jonna K. (VMR) - Huikan Varma
10. alhippa (VIRKE) - Viehättävän Ronja
11. Pierre (StemRa) - Kadotettu Sissisotilas
12. Milja (KR) - Huovan Halla
13. Milja (KR) - Västerbyn Sakarias
14. Pierre (StemRa) - Faaraottaren Kolli
15. alhippa (VIRKE) - Moon Minimaali
4. CCI/CIC1
1. Pierre (StemRa) - Antoisan Jaatina
2. alhippa (VIRKE) - Loiskaus DLK
3. Pierre (StemRa) - Kadotettu Tarkka-ampuja
4. Pierre (StemRa) - Kadotettu Sotalotta
5. alhippa (VIRKE) - Hilman Heleä
6. viiwy (HCT) - Kärmeniemen Kingi
7. Pierre (StemRa) - Vieteri
8. alhippa (VIRKE) - Lumolin
9. Pierre (StemRa) - Kissun Hissu
10. niksu (KGR) - Pihlan Pisara
11. alhippa (VIRKE) - Amarin Mirha
12. alhippa (VIRKE) - Mörkövaaran Routa