MEJ Maastoesteratsastuskilpailut 22/04/2012

- Pvm 22/04/2012 - Vip 20/04/2012
- Järjestäjä Jonna K. (VRL-00327) / Kilva JK

Säännöt / osallistuminen

- Yhdeltä omistajalta max. 3 hevosta / luokka.
- Yksi omistaja voi osallistua vaikka kaikkiin luokkiin.
- Yksi hevonen voi osallistua max. kahteen (2) luokkaan.
- Yhteen luokkaan max. 30 osallistujaa.
- VRL- tai VH-tunnusta EI ilmoiteta, koska MEJ ei ole VRL:n alainen järjestö.
- Ratsastajan tulee kuulua johonkin ratsastusseuraan.
- Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella.
Ilmoittautumiset
- osoitteeseen laatutyyppi@takaisku.net otsikolla MEJ 007 (tai MEJ 005-008)
- muodossa Luokka (rv) Ratsastaja (SEURA) - Hevosen nimi<br>

Luokat

1. 60 cm, kaikille 30/30 Tulokset
2. 80 cm, kaikille 30/30 Tulokset
3. 100 cm, kaikille 30/30 Tulokset
4. 120 cm, hevosille 24/30 Tulokset
Luokat 1-3 sisältävät: pystyesteitä puusta, kivistä & risuista. Lyhyt kahluuosuus.
Luokka 4 sisältää: Edellämaininttujen lisäksi toinen pitkä kahluuosuus sekä portaat.
Huom! Hevosiksi lasketaan kaikki säkäkorkeudeltaan tasan tai yli 148cm hevoset & ponit!

Osallistujat / Tulokset

1. 60 cm
1. Nora (ERI) - Mafius Ter
2. Alexandra (VMR) - GL's Avody Rey Jack
3. gespenst (SEPPO) - Betha von Dolce
4. Alexandra (VMR) - Lady Hafkins
5. Jonna K. (VMR) - Stapleton Lenore
6. Zack (HCT) - Bureau Dam
7. Jenna (VIRKE) - Who's Handsome
8. Break (HCT) - Alec SVA
9. Sylvester (SEPPO) - Tjefred
10. Alexandra (VMR) - Mr. King
11. gespenst (SEPPO) - Bourbon DHF
12. Nora (ERI) - C.B. Cinnamon
13. Nora (ERI) - Gray Lady
14. Cee (DH-Riders) - Lazio
15. gespenst (SEPPO) - Goldflechte
16. Latu (HäRa) - Presta Nadezhda
17. LuciDa (HCT) - Colden Sordiers
18. alhippa (VIRKE) - Villipimu HUI
19. LuciDa (HCT) - Bango Dang
20. Jenna (VIRKE) - Ivory Casimir
21. LuciDa (HCT) - Korpihaan Trilleri
22. Latu (HäRa) - Kadonnut Kaupunkiin
23. alhippa (VIRKE) - Fiktion Onni
24. Latu (HäRa) - Kemput Rewa
25. Sylvester (SEPPO) - M.T. Arletta
26. alhippa (VIRKE) - Taikakuun Reima
27. mori-mori (KGR) - VM Ex's And Oh's
28. Zack (HCT) - Tysächa
29. Jenna (VIRKE) - Awesome HIP
30. Sandra (JPR) - Anguihed Night
2. 80 cm
1. Nora (ERI) - Gray Lady
2. Zack (HCT) - Chantaj x
3. Sylvester (SEPPO) - Tjefred
4. Sylvester (SEPPO) - M.T. Arletta
5. kuusnelonen (ERI) - Fenton Leara
6. Donna (JPR) - Mörkövaaran Klaara
7. Break (HCT) - Sasnak Chaos xx
8. Alexandra (VMR) - Ralphie
9. alhippa (VIRKE) - Rajahovin Mokoma
10. Latu (HäRa) - Kadonnut Kaupunkiin
11. Nora (ERI) - C.B. Cinnamon
12. gespenst (SEPPO) - Lucia von Mühle
13. Latu (HäRa) - Chimaera MUST
14. Donna (JPR) - Alavan Hallavaara
15. LuciDa (HCT) - Zizarrone KTN
16. Jonna K. (VMR) - Stapleton Lenore
17. alhippa (VIRKE) - Viehättävän Ronja
18. LuciDa (HCT) - Juksulan Oliver
19. Zack (HCT) - Bureau Dam
20. LuciDa (HCT) - Jump The Gun xx
21. gespenst (SEPPO) - Schwanhild HE
22. Alexandra (VMR) - Aento SLN
23. kuusnelonen (ERI) - Fenton Jackaroo
24. Nora (ERI) - Mafius Ter
25. Donna (JPR) - Kivikylän Aamos
26. kuusnelonen (ERI) - Fenton Jillaroo
27. viiwy (JPR) - Cathair B
28. Jonna K. (VMR) - Huikan Varma
29. alhippa (VIRKE) - Koivukujan Aarre
30. gespenst (SEPPO) - Kissankäpälän Diana
3. 100 cm
1. Sylvester (SEPPO) - Tropical Teamtime Solo
2. Hilma (VIRKE) - Halagüeo d'Amelie
3. Melina (VMR) - Merrie
4. Jenna (VIRKE) - Ivory Casimir
5. Jenna (VIRKE) - Awesome HIP
6. alhippa (VIRKE) - Amarin Mirha
7. Dani (VWR) - Crwymwn Dawn
8. kuusnelonen (ERI) - Retrodance xx
9. kuusnelonen (ERI) - 6 O'Clock
10. Zack (HCT) - Otsho Sientos
11. Nora (ERI) - Amylee Ring xx
12. gespenst (SEPPO) - Kissankäpälän Ringo
13. Zack (HCT) - Ortofelix
14. Zack (HCT) - Chantaj x
15. Dani (VWR) - Joyhofs Arthur
16. Dani (VWR) - Panther Dawn
17. alhippa (VIRKE) - Hilman Heleä
18. Nora (ERI) - Ludwig van Drake xx
19. gespenst (SEPPO) - Silberpfeil DHF
20. LuciDa (HCT) - Emperor 2782
21. Nora (ERI) - Hr Brady xx
22. Jonna K. (VMR) - Huikan Varma
23. mori-mori (KGR) - Like This Like That
24. gespenst (SEPPO) - Valencia HE
25. kuusnelonen (ERI) - Fenton Enema
26. Break (HCT) - RIFA's Grnella Phán ox
27. Melina (VMR) - Kuohuvan Veoletta
28. alhippa (VIRKE) - Melko Harmaja
29. viiwy (JPR) - Pilvin Inke
30. Jenna (VIRKE) - Who's Handsome
4. 120 cm
1. kuusnelonen (ERI) - Fenton Flea xx
2. kuusnelonen (ERI) - Fenton Bleuet xx
3. Zack (HCT) - Ortofelix
4. Hilma (VIRKE) - Haletna
5. alhippa (VIRKE) - Mnopol Ring xx
6. Nora (ERI) - Ludwig van Drake xx
7. Zack (HCT) - Afinale Elizabeth
8. Zack (HCT) - Gretnisv
9. Sorja (VIRKE) - Jawda al Qismat
10. Break (HCT) - Gwaine Ring xx
11. Break (HCT) - SS Prince of Time xx
12. Alexandra (VMR) - Actek II
13. Sandra (JPR) - G.G. Isildur
14. viiwy (JPR) - Kärmeniemen Kingi
15. Donna (JPR) - Gardis BE
16. Nora (ERI) - Amylee Ring xx
17. Nora (ERI) - Hr Brady xx
18. Break (HCT) - Quantums Draco xx
19. Donna (JPR) - Rial Mer
20. Alexandra (VMR) - Dame's Fomeshot
21. Alexandra (VMR) - Rockefeller Street WELL
22. Sylvester (SEPPO) - Tropical Teamtime Solo
23. kuusnelonen (ERI) - Faye Ring xx
24. Donna (JPR) - U.F.O. Solo